Pranie dywanów Łódź - Pranie wykładzin - Pranie tapicerki samochodowej

 • Pranie dywanów Łódź - Pranie wykładzin - Pranie tapicerki samochodowej

Profesjonalne pranie dywanów i wykładzin

Dywany i wykładziny bardzo łatwo absorbują zabrudzenia i kurz, co odbiera świeżość całemu wnętrzu. Są też doskonałym miejscem do rozwoju roztoczy i innych mikroorganizmów powodujących alergie. Natomiast czyste i wolne od zabrudzeń dywany i wykładziny dają poczucie porządku, komfortu i przytulności oraz są doskonałą wizytówką całego mieszkania.

Sopranoo oferuje pranie dywanów, pranie wykładzin oraz pranie tapicerki samochodowej i meblowej. Realizując powierzone nam zadania używamy nie tylko profesjonalnego sprzętu do prania dywanów i tapicerki, ale również sprawdzonych środków chemicznych z renomowanych firm. Używane przez nas środki doskonale czyszczą, usuwają trudne plamy i alergeny, zabijają bakterie i mikroorganizmy, a jednocześnie pozostają bezpieczne dla dzieci, czy zwierząt domowych.

 

Dlaczego warto zamówić u nas pranie dywanów?

 • oferujemy pranie dywanów wełnianych oraz zwykłych.

 • oferujemy pranie wykładzin każdej wielkości, bez względu na stopień zabrudzenia i typ plam.

 • dysponujemy wysokiej klasy sprzętem do prania, którego zakup byłby nieopłacalny do czyszczenia dywanów i wykładzin wyłącznie w domowych warunkach.

 • stosujemy jedynie skuteczne środki piorące – przetestowane przez nas dziesiątki razy.

 • mamy swoje wypracowane sposoby na usuwanie trudnych plam – np. z czekolady czy soków owocowych - gwarantujemy skuteczne pranie dywanów, wykładzin oraz pranie tapicerki samochodowej i meblowej.

 • wyprane przez Sopranoo Łódź dywany i wykładziny nabierają objętości i pięknego zapachu, który jeszcze długo można wyczuć we wszystkich pomieszczeniach.

 • dywany prane naszym sprzętem schną 3 razy szybciej niż prane domowym sposobem, jest to szczególnie wartościowe podczas prania dywanów wełnianych!

Co dokładnie oferujemy w ramach prania dywanów oraz prania tapicerki?

 • ciśnieniowe pranie dywanów – w Sopranoo możesz zamówić usługę prania dywanów wełnianych, sztucznych, a także prania dywanów przyjaznych zwierzętom. Cena zależy od powierzchni panego dywanu i stopnia zabrudzenia.

 • ciśnieniowe pranie wykładzin – pierzemy wykładziny w domach, mieszkaniach i apartamentach, ale również w biurach, powierzchniach przemysłowych, sklepach, gabinetach itp. – niezależnie od ich rozmiaru. Pierzemy wykładziny także w tych miejscach, gdzie mieszkają zwierzęta, a ceny usług uzależnione są od wielkości i stopnia zabrudzenia wykładziny.

 • pranie tapicerki meblowej – usługę wykonujemy w domach, biurach, miejscach publicznych (urzędy, przychodnie itp.). Pierzemy wszystko, począwszy od kanap (także duże kanapy narożne) po wersalki, fotele, pufy, krzesła, poduszki, a nawet materace.

 • pranie tapicerki samochodowej – oferujemy pranie ciśnieniowe foteli kierowcy, pasażera oraz tylnej kanapy, pranie dywaników samochodowych, podłogi, boków, podsufitki, a nawet wnętrza bagażnika. Usługę prania tapicerki samochodowej wykonujemy w samochodach z każdym typem nadwozia, a także w autokarach i minibusach.

Ile kosztuje pranie dywanów, wykładzin oraz pranie tapicerki?

Szczegółowe ceny ustalamy z Klientem dopiero po ocenie stopnia zabrudzenia wykładziny, dywanu czy tapicerki. Nasza oferta „pranie dywanów Łódź” oraz „pranie tapicerki Łódź” oznacza, że pracujemy głównie na terenie miasta i okolic, ale bez problemu dojeżdżamy również do sąsiednich miejscowości, a w przypadku większych zleceń możemy pokonać większe odległości. Usługę rozliczamy w zależności od powierzchni pranych elementów lub od sztuki (w przypadku tapicerki meblowej i samochodowej). Jeśli chciałbyś zamówić pranie dywanów lub spytać o szczegóły – skontaktuj się z nami.

 

Ciśnieniowe pranie dywanów Łódź

 Rodzaj pranego dywanuCena
Wełniane 15-30 zł/m²
Sztuczne 10-20 zł/m²
Dywany przyjazne zwierzętom 20-30 zł/m²
Ceny orientacyjne uwarunkowane stopniem zabrudzenia i użyciem dodatkowej ilości środków chemicznych.

Ciśnieniowe pranie wykładzin Łódź

Rodzaj pranej wykładzinyCena
Przemysłowe 5-15 zł/m²
Mieszkania i domy prywatne 5-10 zł/m²
Wykładziny przyjazne zwierzętom 10-15 zł/m²
Ceny orientacyjne uwarunkowane stopniem zabrudzenia i użyciem dodatkowej ilości środków chemicznych.

Tapicerka

Rodzaj pranej tapicerkiCena
Krzesło 10-30 zł/szt.
Pufa 10-30 zł/szt.
Poduszka 10 zł/szt.
Fotel 40-60 zł/szt.
Kanapa 2os. 80-110 zł/szt.
Wersalka 80-110 zł/szt.
Kanapa 3os 100-130 zł/szt.
Narożnik 120-150 zł/szt.
Narożnik kuchenny 50-80 zł/szt.
Materac (pranie dwustronne) 50-90 zł/szt.
Możliwość wykonania dodatkowych usług na prośbę klienta – cena do uzgodnienia

Ciśnieniowe pranie tapicerki samochodowej

Zakres prania tapicerkiHatchbackSedanKombi
Fotel kierowcy
Fotel pasażera
Kanapa tylna
100zł 100zł 120zł
Fotel kierowcy
Fotel pasażera
Kanapa tylna
Podłoga
120zł 120zł 140zł
Fotel kierowcy
Fotel pasażera
Kanapa tylna
Podłoga
Boki
140zł 140zł 160zł
Fotel kierowcy
Fotel pasażera
Kanapa tylna
Podłoga
Boki
Podsufitka
Bagażnik
220zł 220zł 250zł
Możliwość wykonania dodatkowych usług na prośbę klienta – cena do uzgodnienia

Pranie tapicerki samochodowej w minibusach i autokarach

Zakres prania tapicerki Minibus 8+1Minibus 16+1Autokar
Fotele 150zł 250zł Ilość siedzeń x 12zł
Fotele czyszczenie, impregnacja podłogi 180zł 310zł +200zł
Fotele
Czyszczenie, impregnacja podłogi
Boki
Podsufitka
250zł 350zł +200zł
Możliwość wykonania dodatkowych usług na prośbę klienta – cena do uzgodnienia

Pranie dywanów, wykładzin i tapicerki - Najczęściej zadawane pytania

Jak należy przygotować pomieszczenie, aby pranie dywanów przebiegało sprawnie?

Pranie dywanów wykonujemy w standardzie na miejscu u klienta. Nasza wizyta nie wymaga od Państwa żadnych przygotowań, można jedynie odkurzyć dywany czy wykładziny, ale niekoniecznie. Jedynym problemem mogą być meble i inne sprzęty, które na nich stoją, ponieważ pracownik wyczyści tylko widoczne części dywanu. W przypadku lekkich przedmiotów, pracownik poradzi sobie sam, ale ciężkie meble trzeba usunąć wcześniej. Inna kwestia to zwierzaki, dzieciaki, domownicy czy pracownicy firmy. Po prostu dobrze byłoby, że na czas prania dywanów i do momentu aż dywany wyschną nikt po nich nie chodził.

Czy takie pranie dywanów to konieczność przywiezienia go do was, czy można zamówić usługę z dojazdem?

Dla Państwa wygody mamy elastyczne podejście do tej kwestii, jednakże zakładamy, że mało kto ma możliwość dostarczyć nam duży dywan, wykładziny z całej firmy lub kompletu wypoczynkowy. Dlatego też w większości przypadków pranie dywanów realizujemy z dojazdem do klienta. Koszt dojazdu zawsze jest ustalany indywidualnie i zależy od odległości, jaką musimy pokonać, aby dojechać do Państwa a także od wielkości zlecenia na miejscu. Jednym słowem, ta kwestia podlega negocjacjom. Na miejscu oceniamy wielkość dywanu i jego stopień zabrudzenia, bo od tego zależy końcowa cena prania dywanów. Z reguły takie rozwiązanie z dojazdem jest także o wiele wygodniejsze dla klienta, który nie musi się do nas fatygować dwa razy i czekać na odbiór wypranego dywanu. Co ważne nasza usługa obejmuje również „płukanie” dywanu, dzięki temu dywan zachowuje dłużej czystość.

Jakich środków wymaga pranie wykładzin? Czy są bezpieczne dla dzieci?

Do prania wykładzin używamy profesjonalnych środków piorących, które po pierwsze są bardzo wydajne, a po drugie bezpieczne dla otoczenia. Preparaty te nie są znane Państwu z półek sklepowych, ponieważ ich koszt powoduje, że nabywcami są jedynie firmy takie, jak nasza, zawodowo zajmujące się praniem wykładzin. Do użytku domowego byłoby to nieopłacalne. Pranie wykładzin realizujemy od wielu lat i w naszej praktyce z tymi środkami nie spotkaliśmy się z żadnym przypadkiem ich szkodliwego działania na domowników. Ponadto na wyczyszczonej powierzchni pozostaje znikoma ilość preparatu, więc należy założyć, że wyprana wykładzina lub dywan jest już wtedy czystym i przyjaznym podłożem do zabawy dla każdego malucha. Dodatkowo pranie wykładzin kończymy tzw. płukaniem, co skutkuje dłuższym zachowaniem czystości, a jednocześnie usuwamy resztki preparatów.

Czy ciśnieniowe pranie wykładzin usunie z nich wszystkie plamy?

Wiadomo, że praktyka czyni mistrza. Nie będziemy się przechwalać, ale z biegiem lat opracowaliśmy swoje metody na uporczywe plamy i skuteczne pranie wykładzie. Dziś nie oprze nam się czekolada, wino, kawa, soki, farbki czy kredki. Na to i szereg innych plam mamy swoje skuteczne sposoby, co cenią sobie zwłaszcza właściciele jasnych wykładzin w połączeniu z dziećmi i zwierzakami domowymi. Kłopotliwe może być pranie wykładzin zabrudzonych substancjami chemicznymi niewiadomego pochodzenia lub o składzie wykluczającym wywabienie i wypranie. Jednak standardowe plamy nie mają dla nas tajemnic.

Czy po pranie dywanów niweluje zapachy? Mogę liczyć na to, że zniknie z nich zapach psów i kotów?

Profesjonalne pranie dywanów, które Państwu oferujemy, z użyciem chemii bardzo dobrej jakości oraz świetnego sprzętu daje naprawdę zdumiewające efekty. Dywan jest potem czysty, włos się podnosi i jest puszysty. Klienci często przecierają oczy ze zdumienia, bo zapomnieli już jak dywan wyglądał zaraz po zakupie. Dodatkowo pranie dywanów nadaje im piękny zapach, także tym, na których urzędowały wcześniej psy i koty. Jeśli chcecie naszej rady, to dla uzyskania doskonałego efektu nie zwlekajcie zbyt długo ze zleceniem prania dywanu.

Jak długi czas trzeba zarezerwować na pranie kanap?

Trudno jest z góry określić czas, jaki jest potrzebny na wykonanie takiej usługi, Pranie kanap to zwykle bardzo indywidualna sprawa i czas czyszczenia zależy od kilku czynników, np. wielkości kanap, stopnia ich zabrudzenia. Ważny jest też kształt mebli, bo szybciej wykonuje się pranie kanap o prostym kształcie, niż te posiadające dużo przeszyć, zagięć i zakamarków, które wymagają więcej czasu. Nie bez znaczenia pozostaje także dostęp do całej kanapy. Warto zadbać o to by pranie kanap poprzedzić ich wysunięciem, wystawieniem na środek pomieszczenia, wtedy czyszczenie przebiega sprawniej.

Czy pranie kanap powoduje ich duże namoczenie?

W swojej ofercie mamy ciśnieniowe pranie dywanów, wykładzin, tapicerek samochodowych, a także pranie kanap i wszelkich mebli tapicerowanych. Oznacza to, że nie jest to pranie na sucho, a z użyciem wody pod ciśnieniem. Nie należy się jednak obawiać, dysponujemy profesjonalnym sprzętem, w rezultacie woda użyta przy praniu kanapy ulega odpowiedniemu rozproszeniu i nie zużywa się jej zbyt wiele w całym cyklu. Z naszego doświadczenia wynika, że pranie kanap w naszym wykonaniu skraca czas schnięcia trzykrotnie, w porównaniu do prania kanapy metodą domowa. To ma niebagatelne znaczenie dla późniejszego stanu tapicerki oraz zachowaniu świeżego zapachu po praniu.

Czy pranie kanap może spowodować, że pozostaną na nich zacieki z wody?

Takie zjawisko może mieć miejsce przy praniu ręcznym, ponieważ wtedy nie jesteśmy w stanie kontrolować ilości wody, którą użyjemy w danym miejscu. Kiedy już nasączymy nadmiernie tapicerkę, potem nie mamy możliwości odsączenia z niej nadmiaru wody. To właśnie powoduje powstawanie brzydkich zacieków, co widoczne jest szczególnie na jednokolorowej tapicerce. Pranie kanap w naszym wykonaniu odbywa się z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu, który po pierwsze podaje równą i odpowiednią ilość wody, a po drugie jest wyposażony w specjalną przyssawkę, która od razu nadmiar płynu zbiera do pojemnika. Profesjonalne pranie kanap po prostu nie daje możliwości powstania zacieków.

To prawda, że pranie kanap powoduje szybsze „łapanie brudu” przez tapicerkę?

Tak to już jest, że wokół nas krąży wiele mitów, a to jeden z nich. Pranie kanap w naszym wykonaniu to: dobry sprzęt i dobre środki piorące plus nasze doświadczenie i umiejętności. Pierzemy kanapy z użyciem odpowiedniej ilości wody, której nadmiar jest zbierany przez specjalną przyssawkę. Powoduje to, że tkanina jest dobrze oczyszczona, także z pozostałości preparatu. Kiedy na tapicerce kanapy zostaje woda z użytym płynem, powstaje tam lepka warstwa, do której klei się potem kurz i inne pyłki. Tak dzieje się po praniu ręcznym. Co więcej nasza usługa obejmuje również „płukanie”, dzięki temu z kanapy usuwane zostają resztki preparatów, które mogłyby powodować szybsze łapanie brudu. Profesjonalne pranie kanap eliminuje takie zagrożenie.

Czy pranie tapicerki samochodowej może zniszczyć elektronikę lub inne elementy wnętrza, np. plastikowe czy skórzane?

W ramach prania tapicerki samochodowej czyścimy fotele kierowcy i pasażerów, kanapy tylne, dywaniki, podłogi, boki, podsufitkę oraz, w razie takich ustaleń, komorę bagażnika. Piorąc ingerujemy jedynie w tapicerowane elementy, a plastiki i elementy skórzane nie są częściami, które czyścimy. Końcówki sprzętu do prania tapicerki samochodowej, który jest przez nas używany kierują rozproszoną wodę pod ciśnieniem z taką precyzją, że nie musicie się Państwo obawiać o stan sąsiednich elementów. Natomiast warto zabezpieczyć lub zabrać z auta elektronikę, która leży luzem w samochodzie, np. cb radio, kamera, gps, pozostawione na siedzeniach telefony czy inne gadżety, bo mogłyby ulec zawilgoceniu.

Czy pranie tapicerki samochodowej pozostawia dużą wilgoć w samochodzie? Jak długo po usłudze muszę pozostawić je otwarte?

Pranie tapicerki samochodowej odbywa się wodą pod ciśnieniem z użyciem profesjonalnego sprzętu i świetnych środków piorących. Do całego cyklu nie zużywa się dużo wody, ponieważ urządzenie podaje je w formie rozproszonej, a ciśnienie i chemia robią swoje. Nie ma więc możliwości, aby pranie tapicerki samochodowej skutkowało jej mocnym zamoczeniem. Jednakże pranie powoduje powstawanie mgiełki wodnej we wnętrzu samochodu, więc elementy tapicerowane będą lekko wilgotne. W związku z tym wskazane jest, aby zadbać o odpowiednią wentylację przez kilka godzin. W tym celu wystarczą uchylone wszystkie okna. W ciepłe dni sprawa jest jeszcze prostsza, bo wnętrze auta wysycha w pół godziny.

Czy pranie tapicerki samochodowej nie spowoduje odbarwień albo odkształceń?

To częste pytanie, spowodowane zasłyszanymi historiami o odbarwieniach i pofałdowanej podsufitce we wnętrzu samochodu. Takie rzeczy się zdarzają, jeśli próbujecie prać podsufitkę ręcznie. Warto wiedzieć, że w zdecydowanej większości aut pod miłym materiałem podsufitki kryje masa, która szybko wchłania wodę. Możesz się domyślić, jakie są tego smutne efekty. Profesjonalne pranie tapicerki samochodowej to maszyny pod ciśnieniem, niewielka ilością płynu. W rezultacie takie błędy nie mają miejsca. Podobnie jak odbarwienia, które mogą być efektem zastosowania zbyt mocnego roztworu chemicznego lub zbyt silnego ciśnienia wody. Warto tu podkreślić, iż należy postawić na firmę, która ma doświadczenie w praniu tapicerki samochodowej. Dlatego też, polecamy nasze usługi.

Czy hasła „pranie dywanów Łódź”, czy „pranie tapicerki Łódź” oznaczają, że pracujecie tylko na terenie Łodzi?

Pracujemy głównie na terenie Łodzi i okolic, jednak dojeżdżamy również do sąsiednich miejscowości. Możemy też dojechać dalej za miasto w zależności zlecenia. Wszystkie logistyczne kwestie ustalamy indywidualnie – zapraszamy do kontaktu pod numerem 519 179 565 lub 500 384 189 albo do wysyłania zapytań na adres e-mail: biuro@sopranoo.pl.