Kolorowe Plamy zabójczo sprzątamy.

Kolorowe Plamy zabójczo sprzątamy.

Bardzo dawno nas nie było, wakacje, urlopy i dużo pracy po urlopach naszych klientów – ale już jesteśmy i zaczynamy od bardzo popularnych latem – Tęczowych plamJ

Zauważyliśmy, że dzieci w czasie wakacji często wykazują się kreatywnością, zwłaszcza gdy okazuje się, że kredki świecące bardzo dobrze sprawdzają się na ścianach, meblach czy jasnych dywanach. Okazuje się także, że farbami można malować po szybach i blatach, a plastelina idealnie przykleja się do płytek i paneli.

Wpisując w wyszukiwarce sprzątanie mieszkań czy sprzątanie domów, biedni, zdesperowani rodzice poszukują odpowiedzi na swoje kolorowe zmartwienia, a my bardzo chętnie pomagamy.

Jeżeli jednak chcielibyście, aby plamy zawsze znikały warto zrobić kilka podstawowych kroków, aby na „świeżo” wybawić niektóre z nich.

Ślady po kredkach najłatwiej usunąć, delikatnie przecierając denaturatem. Jeśli tkanina nadaje się do prania, robimy to zgodnie z zaleceniami producenta. Z dywanu ślady po kredkach świecowych usuwamy, przykrywając plamę papierem pakowym lub bibułą i przeprasowując gorącym żelazkiem. Następnie resztki zabrudzeń usuwamy alkoholem.

Z białych bawełnianych tkanin stosunkowo łatwo usunąć plamy z atramentu. Wystarczy zabrudzone miejsce posypać solą i potrzeć przekrojoną na pół soczystą cytryną. Potem wystarczy przepłukać i uprać. Czasem czynność należy powtórzyć kilkukrotnie, aby plama zniknęła całkowicie. Sok z cytryny odbarwia tkaniny, kolorowe materiały lepiej, więc namoczyć w ciepłym mleku, spłukać i uprać. Jeśli materiału nie wolno prać, można próbować ostrożnie usunąć plamę ściereczką nasączoną denaturatem. Z dywanu atrament usunąć jest szczególnie trudno. Jeśli sok z cytryny lub ocet nie zadziałają, można próbować zastosować specjalny szampon do dywanów.

A wy jak usuwacie kredki i atramenty?

W następnym blogu farby i plastelinaJ