Skuteczne pranie tapicerki samochodowej

Skuteczne pranie tapicerki samochodowej

Każdy kierowca, który korzysta z auta na co dzień wie jak ważne i nierzadko trudne jest utrzymanie w nim nienagannego porządku. Szczególne wyzwanie to pranie tapicerki samochodowej, która jest niezwykle narażona na wszelkiego rodzaju trudne zabrudzenia.

Jeśli zdecydujemy się na samodzielne usuwanie zabrudzeń i pranie tapicerki samochodowej najważniejsze jest jej uprzednie, bardzo dokładne odkurzenie. Zapobiegnie to rozcieraniu „luźnego” brudu i tworzeniu trudnych do usunięcia zacieków.

Po dokładnym odkurzeniu tapicerki warto wiedzieć z jakiego rodzaju plamami mamy do czynienia. Jeśli są to tłuste plamy (na przykład z masła) pomocna okaże się bardzo gorąca woda z płynem do mycia naczyń. Plamę najpierw namacza się gorącą wodą, później nanosi miękką szmatką odrobinę płynu, a następnie ponownie zmywa czystą, gorącą wodą, tak, by całkowicie usunąć pianę. Przy usuwaniu różnego rodzaju plam sprawdza się również szare mydło, czy mieszanka wody z octem spirytusowym lub sodą oczyszczoną.

Przy praniu tapicerki samochodowej sprawdzają się również wszelkie środki do prania dywanów i tapicerek, które zwykle wciera się by skrystalizowały brud i można było go następnie odkurzyć. W przypadku niektórych zabrudzeń sprawdzają się też odplamiacze do ubrań lub zwykła benzyna ekstrakcyjna. Plamę zwilżoną benzyną można czasami zetrzeć bez śladu. Ma ona niestety bardzo nieprzyjemny, intensywny zapach. Pamiętajmy jednak, że przed użyciem jakiegokolwiek środka chemicznego, czy nawet samodzielnie przygotowanej mieszanki, warto sprawdzić w jakimś niewidocznym miejscu, czy nie niszczy on lub nie odbarwia tapicerki samochodowej.

Warto również pamiętać, że punktowe usuwanie plam sprawdza się jedynie w przypadku nowych aut, gdy reszta tapicerki jest stosunkowo czysta. W przypadku starszych, bardziej wyeksploatowanych wozów może okazać się, że wyczyszczony fragment tapicerki znacznie różni się kolorem od reszty, a efekt jest odwrotny od zamierzonego. Nierzadko warto więc postawić na całościowe, profesjonalne pranie tapicerki samochodowej, co zaoszczędzi nam pracy i trudu szukania idealnych środków czyszczących oraz odświeży całe wnętrze. W tej kwestii polecamy nasze usługi Sopranoo - pranie tapicerki samochodowej Łódź